Άρχισαν οι εγγραφές για το Google Code Jam

Οι εγγραφές για το 12ο ετήσιο διαγωνισμό προγραμματισμού της Google, Google Code Jam άρχισαν. Αυτή τη φορά, ο διαγωνισμός περιέχει μια νέα κατηγορία που ονομάζεται Distributed Code Jam. Η νέα κατηγορία θα επιτρέψει στους εγγεγραμμένους να δοκιμάσουν τις ικανότητές τους στην επίλυση προβλημάτων χρησιμοποιώντας ένα συνδυασμό δικτύων υπολογιστών.Google Code Jam

Ο διαγωνισμός προσελκύει επαγγελματίες και των σπουδαστές προγραμματισμού από όλο τον κόσμο. Οι διαγωνιζόμενοι αγωνίζονται ο ένας εναντίον του άλλου, καθώς προσπαθούν να λύσουν τις αλγοριθμικά παζλ όπως αναφέρει το TNW.

Το προηγούμενο Google Code Jam είχε πάνω από 35.000 προγραμματιστές που ανταγωνιζόταν για το πρώτο βραβείο. Ο φετινός νικητής του διαγωνισμού θα κερδίσει 15.000 δολάρια, και ο νικητής του Distributed Code Jam θα κερδίσει 3.000 δολάρια.

Οι εγγραφές ξεκινούν από σήμερα και θα είναι ανοιχτές μέχρι και τις 11 Απριλίου. Ο προκριματικός γύρος θα ξεκινήσει στις 10 Απριλίου και ο τελικός έχει προγραμματιστεί για τις 14 και 15 Αυγούστου. Οι διαγωνιζόμενοι πρέπει να είναι από 13 και πάνω κατά τη στιγμή της εγγραφής.

Google Code Jam 2015 Το πρόγραμμα

Schedule: Google Code Jam 2015

DateTime (UTC)*DurationDescription
Tuesday, March 10, 2015
Ends: Sunday, April 12 at 02:00 UTC
19:00 UTC33d 7hrRegistration
Friday, April 10, 201523:00 UTC27hrQualification Round
Saturday, April 18, 201501:00 UTC2hr 30minOnline Round 1: Sub-Round A
Saturday, May 2, 201516:00 UTC2hr 30minOnline Round 1: Sub-Round B
Sunday, May 10, 201509:00 UTC2hr 30minOnline Round 1: Sub-Round C
Saturday, May 30, 201514:00 UTC2hr 30minOnline Round 2
Saturday, June 13, 201514:00 UTC2hr 30minOnline Round 3
Sunday, June 14, 201514:00 UTC3hrDistributed Code Jam Online Round
Friday, August 14, 2015TBDTBDOnsite Finals
Saturday, August 15, 2015TBDTBDDistributed Code Jam Onsite Finals

Ιστορία του διαγωνισμού

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating / 5. Vote count:

No votes so far! Be the first to rate this post.

Αφήστε ένα Σχόλιο

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *